EN  | BM
Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil
Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau

online visitor Pelawat Di Talian 32
total visitor Jumlah Pelawat 2,857,805
Kemaskini Pada: 22 Okt 2019
Versi 8.2.2
Keanggotaan SuruhanjayaKeanggotaan Suruhanjaya

Keanggotaan Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak

Menurut Artikel 35(1), Perlembagaan Negeri Sarawak (Pindaan 1993), keahlian Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak terdiri daripada seorang Pengerusi, seorang Timbalan Pengerusi, tidak kurang daripada empat (4) dan tidak lebih daripada sembilan (9) orang ahli. Keahlian Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak adalah seperti berikut:-




Y.Bhg. Datu Abdul Ghafur Shariff
(Pengerusi)
D.J.B.S., J.S.M., K.M.N., P.B.K., P.P.D. (Gangsa)
Pelantikan bermula pada 1 Ogos 2011


 

YBhg. Datu Romie Sigan Daniel @ Augustus Remeo Daniel
(Timbalan Pengerusi)
Pelantikan bermula pada 3 Januari 2017




YBhg. Datu Robert Lian Balangalibun
(Ahli Suruhanjaya)
Pelantikan bermula pada 1 Mac 217


YBhg. Datu Abdillah Bin Adam
(Ahli Suruhanjaya)
Perlantikan bermula pada 1 September 2017


YBhg. Datu Haji Chaiti bin Haji Bolhassan
(Ahli Suruhanjaya)
Perlantikan bermula pada 7 Januari 2019



YBhg. Dato Hajjah Rabiah binti Johari
(Ahli Suruhanjaya)
Pelantikan bermula pada 24 April 2012


Encik Chai Moi Fong
(Ahli Suruhanjaya)
Pelantikan bermula pada 3 Oktober 2008


Dr. Peter Songan
(Ahli Suruhanjaya)
Perlantikan bermula pada 17 Oktober 2016



Encik Liew Jiu Ming
(Ahli Suruhanjaya)
Perlantikan bermula pada 2 Januari 2019