EN  | BM
Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil
Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau

online visitor Pelawat Di Talian 31
total visitor Jumlah Pelawat 2,857,804
Kemaskini Pada: 22 Okt 2019
Versi 8.2.2
Pengerusi Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri SarawakPengerusi Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak


Pengerusi - Pengerusi Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak

1. Mr. Richard Leslie Vaughan Wilkes (C.M.G) 

    (1 November 1961 - 4 Mac 1964)


2. Mr. F.R.K. Kitto

    (5 Mac 1964 - 23 Februari 1967)


3. Datuk John Nichol ak Kassim (P.N.B.S., P.B.S.)  

    (15 Mac 1967 - 14 Mac 1971)


4. Datuk Dominic A. Dago ak. Randan (P.N.B.S., A.M.N., P.P.M., P.B.S.) 


   (15 Mac 1971 - Disember 1973)

5. Encik Francis Abg. Louis Barieng (B.B.S)

   (Januari 1974 - 1 April 1977)


6. Datuk Haji Tuah Johari bin Haji Bojeng (P.N.B.S., J.B.S., K.M.N., P.P.B.)

   (2 April 1977 - 12 September 1983)


7. Datuk Wan Hashim bin Datuk Tuanku Taha (P.N.B.S., J.B.S., K.M.N., P.P.B.) 

    (1 November 1983 - 31 Oktober 1989)


8. Tan Sri Datuk Amar Haji Hamdan Sirat (P.S.M., P.N.B.S., J.M.N., A.B.S.)

    (15 Disember 1989 - 14 Jun 2005)


9. Datu Haji Hamzah bin Haji Drahman (D.J.B.S., P.B.K., P.P.B.) 

    (1 Julai 2005 - 30 Jun 2011)


10. Datu Abdul Ghafur Shariff (D.J.B.S., J.S.M., K.M.N., P.B.K., P.P.B., P.P.D.(Gangsa))

    (1 Ogos 2011 - kini)