BM  | EN
Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Kemaskini Pada: 18 Okt 2017
Versi 8.0.2c
Keanggotaan SuruhanjayaKeanggotaan Suruhanjaya

Keanggotaan Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak

Menurut Artikel 35(1), Perlembagaan Negeri Sarawak (Pindaan 1993), keahlian Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak terdiri daripada seorang Pengerusi, seorang Timbalan Pengerusi, tidak kurang daripada empat (4) dan tidak lebih daripada sembilan (9) orang ahli. Keahlian Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak adalah seperti berikut:-

1.


Y.Bhg. Datu Abdul Ghafur Shariff
(Pengerusi)
D.J.B.S., J.S.M., K.M.N., P.B.K., P.P.D. (Gangsa)
Pelantikan bermula pada 1 Ogos 2011

 2.

Datu Romie Sigan.JPG

YBhg. Datu Romie Sigan Daniel @ Augustus Remeo Daniel
(Timbalan Pengerusi)
Pelantikan bermula pada 3 Januari 2017
3. Datu Robert.JPG' YBhg. Datu Robert Lian Balangalibun
(Ahli Suruhanjaya)
Pelantikan bermula pada 1 Mac 2017
3.   YBhg. Datu Abdillah Bin Adam
(Ahli Suruhanjaya)
Perlantikan bermula pada 1 September 2017
4. Cik Hajjah Rabiah binti Johari.JPG YBhg. Dato Hajjah Rabiah binti Johari
(Ahli Suruhanjaya)
Pelantikan bermula pada 24 April 2012
5. Mr Chai Moi Fong.JPG Encik Chai Moi Fong
(Ahli Suruhanjaya)
Pelantikan bermula pada 3 Oktober 2008
6. Dr Peter ak Songan.JPG Dr. Peter Songan
(Ahli Suruhanjaya)
Perlantikan bermula pada 17 Oktober 2016

                              Pengerusi - Pengerusi
Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak

1. Mr. Richard Leslie Vaughan Wilkes (C.M.G) (1 November 1961 - 4 Mac 1964)

2. Mr. F.R.K. Kitto (5 Mac 1964 - 23 Februari 1967)

3. Datuk John Nichol ak Kassim (P.N.B.S., P.B.S.)

    (15 Mac 1967 - 14 Mac 1971)

4. Datuk Dominic A. Dago ak. Randan (P.N.B.S., A.M.N., P.P.M., P.B.S.)

    (15 Mac 1971 - Disember 1973)

5. Encik Francis Abg. Louis Barieng (B.B.S) (Januari 1974 - 1 April 1977)

6. Datuk Haji Tuah Johari bin Haji Bojeng (P.N.B.S., J.B.S., K.M.N., P.P.B.)

    (2 April 1977 - 12 September 1983)

7. Datuk Wan Hashim bin Datuk Tuanku Taha (P.N.B.S., J.B.S., K.M.N., P.P.B.)

   (1 November 1983 - 31 Oktober 1989)

8. Tan Sri Datuk Amar Haji Hamdan Sirat (P.S.M., P.N.B.S., J.M.N., A.B.S.)

   (15 Disember 1989 - 14 Jun 2005)

9. Datu Haji Hamzah bin Haji Drahman (D.J.B.S., P.B.K., P.P.B.)

   (1 Julai 2005 - 30 Jun 2011)

10. Datu Abdul Ghafur Shariff (D.J.B.S., J.S.M., K.M.N., P.B.K., P.P.B., P.P.D.(Gangsa))

   (1 Ogos 2011 - kini)